Řidič opět láme rekordy a přijíždíme o dvě hodiny dříve, než bylo v plánu. Z příjemného jarního počasí v horském městečku Da Lat se vracíme opět do tropů. Dorazili jsme do hlavního plážového města Vietnamu, Nha Trangu.

Město je na první pohled atraktivní, až na všudypřítomné nápisy v ruštině, jelikož převážnou část turistů tvoří právě ruská klientela. Není se čemu divit. V Nha Trangu svítí slunce po celý rok a jsou zde nejnižší srážky v celém Vietnamu. Příjemné klima v kombinaci s krásnou písečnou pláží a klidným mořem, dělá z Nha Trangu populární destinaci.

Vysoké hory se tyčí za městem a krásné písčité pláže se táhnou do nekonečna. Ke kouzlu přispívají i ostrovy nedaleko města, nabízející celodenní výlety za šnorchlováním nebo potápěním v tyrkysových vodách Jihočínského moře.

Město nabízí spoustu možností zábavy od půjčení motorky, vodních skútrů přes plachetnice, windsurfing a bohatý noční život s diskotékami a nočními kluby.

Kam se vydat

Nha Trang je opět další destinací, kde je nejideálnějším dopravním prostředkem motorka. Ve městě je velká konkurence, proto se nebojte smlouvat!

1. Čamské věže Po Nagar

Dva kilometry severně od centra se nacházejí kouzelné čamské věže Po Nagar ze 7. století, odkud je krásný výhled na přístav a celé město. Dvacet osm metrů vysoká Severní věž se stupňovitou pyramidální střechou a klenutým zdivem je typickou ukázkou čamské architektury.

2. Po stopách pagod

Kousek od vlakového nádraží se nachází působivě vyzdobená pagoda Long Son, zkrášlená mozaikou draků a pokrytá skleněnými a keramickými dlaždicemi. Pagoda byla založena na konci 19. století a stále v ním žijí mniši. Na vrcholku kopce za pagodou stojí velká socha sedícího Buddhy, viditelná i z města. Kolem základny sochy jsou rozmístěny reliéfy plamenů lemované busty mnichů upálených v roce 1963.

3. Slunění na pláži

Na výběr máte hned několik možností. Nha Trang se může pyšnit dlouhou písčitou promenádou, ale i menšími plážemi za městem, kde vás cestou čekají dechberoucí panorama.

Mezi nejpopulárnější pláže patří Tran Phu. Tuto rušnou pláž lemují hotely, bary a restaurace. Ostatní pláže jako například Hong Chong nebo Dai Lanh Beach jsou také krásné a daleko klidnější. Velké oblibě se těší i pláž Mui Ne. Jedná se o několik kilometrů dlouhou tropickou pláž s jemným bílým pískem, azurovou vodou nad kterou se sklání palmy. Díky silnému větru si tuto pláž oblíbili milovníci kiteboardingu a windsurfingu.

Většina návštěvníků však nezamíří na Tran Phu, Po Nagar nebo blízké ostrovy, ale na pláž Mui Ne. Toto je vyhlášená tropická pláž 6 kilometrů dlouhá, s jemným bílým pískem, okolo stojícími palmami, čistým azurovým mořem. Díky silnému větru si tuto pláž oblíbili milovníci kiteboardingu a windsurfingu.

5. Výlet motorkou za město

I když je Nha Trang turistickou destinací, stačí popojet pár kilometrů za město, a budete mít pocit, že jste se ocitli v tradiční vietnamské vesnici. Místní se převážně živý rybolovem, o čemž svědčí i všudypřítomné rybářské sítě. Děti si hrají venku na svých polorozpadlých kolech a budou vás srdečně zdravit a usmívat se.

Neříkám, že jsem si Nha Trang zamilovala, ale překvapila mě kombinace turistického masokombinátu a stále tradičních hodnot, kterých se místní drží. Jedná se o místo, kde se můžete slunit na vyhlášených plážích a zároveň objevovat mstní kulturu.

4. Vinpearl Land

Nejznámější zábavní centrum Vietnamu naleznete právě v Nha Trangu. Vinpearl Land nabízí návštěvníkům celodenní zábavu v akvaparku, akváriu, různé pouťové atrakce, videohernu, golfové hřiště či potápění. Na ostrov Hon Tre, na kterém se nachází Vinpearl Land, se dostanete s nejdelší lanovkou přes moře na světě.

5. Výlety na okolní ostrovy

Návštěvu Nha Trangu si můžete zpestřit návštěvou některého z mnoha ostrůvku v okolí. Mezi turisty nejoblíbenější patří například Hon Mun, Hon Mot a ostrov Hon Lao.

6. Šnorchlování na ostrovech Hon Mun a Hon Mot

Průvodci nelhali. Šnorchlování v okolí Nha Trangu je opravdovým zážitkem. U pouliční agentury jsme si zakoupili celodenní výlet s dopravou, vybavením a jídlem za neuvěřitelných 16 dolarů. Posádka lodi se o nás výborně starala a v kuchyňce 1×1 m2 uvařila báječný oběd. Svět ve vodách Jihočínského moře je úchvatný. Podvodní království se může pyšnit pastelově zbarvenými korály, které obývá nespočet druhů živočichů.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments