Všední a obyčejný. Tyto štítky lepíme pouze my a rozdělujeme tak různé činnosti na „zábavné“ a „nudné“, ale každá naše aktivita může být uměním. Umění mě dostihlo již v raném věku. Stačilo mi dát kousek papíru, pastelky a už o mně rodiče dlouhé hodiny neslyšeli. Stalo se pro mě meditací a odpočinkem.

„Umění je věčný pokus překročit všechny hranice, a tato odvaha je zdrojem krásna.“ Jan Bauch

V dnešní uspěchané době, kdy se všechno zrychluje a zjednodušuje, ráda utíkám do svého tvořivého koutku, kde se svět na chvíli přestane otáčet. Ráda kombinuji moji zálibu v šití, malbu, či výrobu šperků a jiných předmětů. Múzou mi je moje neposedná a trochu praštěná povaha.

Bohužel na cestách nemám moc prostředků k tvoření. Jediné, co si tvořím je další krásný den anebo vařím. Ovšem situace se vždy mění s příjezdem domů, kde na mě čeká můj fialový pokojíček, kde mám stále svoji rozvrzanou židli, pomalovaný stůl a všechny umělecké potřeby.

Neposedná Myška bude postupem času (doufám) sdílet spoustu návodů a inspirací jak si zpříjemnit den, nebo udělat radost vašim nejbližším ručně vyrobeným dárkem.

Pouzdro na tabák – rady a tipy jak na to

Kovářova kobyla chodí bosa. Přesně takové přísloví platí u nás doma. Mamka odjakživa ráda šila a její koníček přerostl v založení rodinné firmy Eliška – oblečky pro barbíny a keny. Vlastně jsme tento nápad mamce vnukly se ségrou, jelikož jsme toužily po oblečkách, které pro nás tehdy byly cenově nedostupné. Ovšem od té doby má mamka…

Plstěné brože

Odjakživa jsem měla slabost pro bižuterii a velké barevné brože, a jakmile jsem objevila českou značku JELENÍ ŠPERKY, beznadějně jsem se zamilovala. Ovšem jako chudému studentovi se mi nechtělo dávat necelou tisíci korunu za jeden šperk. Tak jsem si raději nakoupila nejrůznější korálky, kamínky, posbírala starou nevyužitou a rozbitou bižuterii a sranda mohla začít. Jako…