Třetí největší a zároveň nejteplejší kontinent na světě odděluje od Evropy pouze 14,3 kilometrový pás moře. Afrika se skládá z 54 nesmírně různorodých zemí. Surová a rafinovaná, složitá i jednoduchá, inspirující i znepokojující – Afrika má v sobě jedinečné kouzlo, které si zamilujete.

Afrika patří mezi nejúchvatnější kontinenty s řadou zajímavostí, které nenaleznete v jiných částech světa. Kde jinde můžete obdivovat nespoutanou divočinu, historii starou jako lidstvo samo anebo si dát džbánek piva, které se vaří z banánů.

Afrika mně změnila pohled na svět, a tento jedinečný kontinent si ihned získal mé srdce.

[pt_view id=“c33aed9a76″]

Senzační guacamole

Guacamole je jednoduché, vydatné a báječné jídlo, které zvládne opravdu každý. A pokud použijete všechny základní suroviny na jeho přípravu, pokaždé připravíte nevídanou pochoutku, která má široké uplatnění, nejenom v mexické kuchyni. Avokádo je jednoznačně nejzajímavější ovoce planety. Je plné vitamínů, zdravých tuků a se svojí jemně máslovou chutí si našlo spoustu příznivců, ale i odpůrců. Pro některé se jedná o plod bez chuti a nápadu, opak je ovšem pravdou, to zejména potvrdí zastánci raw stylu, pro které se stal neodmyslitelnou součástí jejich pokrmů.

Zanzibar – Stone town, aneb co neminout

Ve většině cestovatelů evokuje vyslovení slova Zanzibar jen nekonečné sněhobílé pláže. Mimo to ovšem nabízí, tento jedinečný ostrov ukrytý v Indickém oceánu kousek od pevninské Tanzanie, i další zajímavosti, jako například hlavní město Stone town neboli Kamenné město. Název je „originálně“ odvozen od všudypřítomného stavebního materiálu – korálového kamene (nejedná se o korály z moře, ale o kámen těžený ve vnitrozemí ostrova). A není…

Dovolená s krosnou na Zanzibaru – vše co byste měli vědět na cestu

Naše putování začalo v nedaleké Tanzanii, kde jsme strávili necelé dva týdny poznáváním této úžasné země. Sice nejsem plážový typ, ale jak bych mohla odmítnout strávit poslední týden našeho putování na tomto skvostném ostrově, který nehyzdí davy turistů, především mimo hlavní sezónu. Zanzibar sice formálně spadá pod Tanzanii, ale má vlastního prezidenta, parlament i vlajku. Hlavním…