Masív Anaga je pohoří v severovýchodní části ostrova Tenerife s nejvyšším vrcholem Taborno (1024 m). Pohoří Anaga je vzhledem k časté mlze a dešti nejvlhčím místem ostrova. Místní mu říkají Monteverde – Zelená hora. Po včerejším  výletu na Teide a dnešní výpravě po okolí Anagy, jsem na vlastní oči viděla, jak velké kontrasty ostrov v sobě skrývá – pouštní krajinu jako na Marsu v okolí Teide, tak i věčně zelené pohoří Anaga.

Jak se do Anagy dopravit

Celá severní část ostrova je porostlá vavřínovým lesem a prochází jím pěkně upravená asfaltová silnice, z níž se každou chvíli nabízí návštěvníkům ohromující až dech beroucí výhledy na Atlantik. Svahy jsou velmi příkré, úzká a hluboká údolí sbíhají až k pobřeží. Vzhledem ke členitému reliéfu je u silnice pouze pár vyhlídkových míst, španělsky miradores, takže pokud budete některé z nich míjet, určitě zastavte. Ale i zde platí, že k těm nejhezčím místům s překrásnými výhledy, se musí dojít po vlastních.

Hlavní cesta do Anagy vede přes město La Laguna. Pokud se chcete tomuto městu, velikostí naší Plzně vyhnout, držte se ukazatele Cruz del Carmen. Autobusová doprava je velmi špatná, zdlouhavá a předražená, proto nejlepším dopravním prostředkem je jednoznačně auto. Výchozím bodem je vesnička Las Carboneras.

Cestou do vesničky Chinamada

Pěší turistika po hřebenech

Anaga nabízí krásné jednodenní výlety, ale zdržet se tu můžete i několik dní, nudit se rozhodně nebudete.

Za slunečného počasí a zpívání kanárků jsme nejprve vyrazili z Las Carbonaras trasou číslo 10 do nedaleké vesničky Chinamada. Nenáročná trasa skrývá úžasné výhledy na každém kroku.

trasa č. 10 do vesničky Chinamada

Další nenáročná procházka začíná z nedalekého Taborna – stezka Roque de Taborno, která vede okolo pohoří Anaga.

Stezka Roque de Taborno

Výhodou této trasy je, že sami si můžete zvolit délku, jelikož se tady nachází spleť cestiček, které každému cestovateli dávají možnost výběru dle jeho přání. Cestou nám dělala společnost nejenom úchvatná příroda, ale i horské kozy, kterých tu bylo víc než lidských návštěvníků.

Horské kozy

Anaga určitě stojí za návštěvu. Pokud máte pár dní k dobru, doporučuji prozkoumat trasy vedoucí hlubokými vavřínovými porosty, které jsou vzácnými zbytky ještě z dob dinosaurů.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments